Ethereum'da Yükselişin Sırrı
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 21:46
 
Ethereum'da Yükselişin Sırrı
Kripto para piyasasında Bitcoin’in ardından en büyük birim olan Ethereum (ETH) 3145 dolar düzeyini görerek tarihi rekorunu kırdı. Geçen yıl bu günlerde 180 dolar düzeylerinde seyreden Ethereum son 1 yılda yüzde 1600’den fazla büyüyerek 3 bin dolar psikolojik sınırını aştı.
EKONOMİ Haberi
Ethereum'da Yükselişin Sırrı

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) yükselişini hızlandırdı. Ethereum, 3145 dolar düzeyini görerek, aylık kazancını yüzde 30'un üzerine taşıdı.

 

 

Ethereum'daki yükselişin nedeni olarak, Avrupa Yatırım Bankası'nın, Ethereum blok zincirinde 2 yıllık tahvil çıkaracağının açıklanması olarak görülüyor. Dev yatırım kurumları ve bankaların kripto para piyasalarına ilişkin yaptıkları hamleler yukarı yönlü sert hareketlere neden oluyor.

 

 

Geçen ay 64.850 dolar seviyesinden 47.500 dolara kadar sert gerilemesiyle dikkat çeken Bitcoin, ABD merkezli çok uluslu banka JPMorgan Chase'in belirli müşterilerine sunmak üzere, yaz aylarının başlarında aktif olarak yönetilecek bir Bitcoin fonu kuracağına ilişkin haberlerin de etkisiyle 58.800 dolar yükseldi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı