Haber Detayı
28 Temmuz 2019 - Pazar 16:35 Bu haber 611 kez okundu
 
BEYŞEHİR GÖL FESTİVALİ BAŞLADI.
Beyşehir'de geleneksel olarak düzenlenen festival 26 temmuzda başladı.
YAŞAM Haberi
BEYŞEHİR GÖL FESTİVALİ BAŞLADI.

Beyşehir’de festival coşkusu başladı

Beyşehir ilçesinde, bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Göl Festivali başladı.

Beyşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen festival, Anıt meydanında başlayan ve festival alanına kadar devam eden mehteran takımının çaldığı marşlar eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı.

Festivalin protokol konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, bu yıl göl festivaline neden 15’incisi dendiğine açıklık getirdi, bundaki maksadını anlattı. Bayındır, “12 idi, niye 15 oldu onu söyleyeyim; evet daha önce bizim mütevazi biçimde yine bu kültürparkın bünyesinde yapmış olduğumuz festival iki tane oldu ama, bir de hatırası bakımından bir gün yine hayat bulacağı inancıyla bizim Yaka Manastır’da Rahmetli Türkeş’in ‘gidin Türk boylarının olduğu yerde yapacağım Anadolu kurultayını hazırlayın, geleceğim’ dediği ve üçünde de bizzat bulunduğu için, mekanı cennet olsun. Ve vefatının hemen akabinde Genel Başkan Devlet Bahçeli Bey’in burada yapmış olduğu bir kurultayı da bunun içine alarak 15 dedik arkadaşlar, manası bu, kendimize bir pay çıkarmak değildi maksadımız”dedi.

Konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajları veren, günün birlik olma zamanı olduğunu ifade eden Başkan Bayındır, “Gün bir olma, bütün olma günüdür, bu bir kader, bu bir dönüm noktasıdır, ben bugün varım, yarın yokum ama Beyşehir daima olacaktır, bu duygular içinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.

Beyşehir 2019 göl festival proğramı:

Festival boyunca her gün akşam bir konser programı olacak:

1. Gün 26 Temmuz’da Derya Uluğ,
2. Gün 27 Temmuz’da Betül Demir,
3. Gün 28 Temmuz’da Yonca Lodi,
4. Gün 29 Temmuz’da Merve Özbey,
5. Gün 30 Temmuz’da Sevcan Orhan,
6. Gün 31 Temmuz’da Hüseyin Kağıt,
7. Gün   1 Ağustos’ta İrem Derici,
8. Gün   2 Ağustos’ta final gecesi ise Serdar Ortaç

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR, GÖL, FESTİVALİ, BAŞLADI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı