Binance üzerinden kriptoparalara baskı artıyor
Haber
02 Temmuz 2021 - Cuma 20:10
 
Binance üzerinden kriptoparalara baskı artıyor
Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, piyasada manipülasyon yapmak isteyenlerin her zaman hedefinde oluyor. Genellikle eski veya asılsız haberler ile Binance üzerinden korku pompalamak isteyenler çokça kez karşımıza çıkıyor.
Kriptopara Haberleri Haberi
Binance üzerinden kriptoparalara baskı artıyor

Habertilkisinde borsa haberlerini anında takip etmek için telegram'dan bize katılın. Katılmak için tıklayın

Bu bağlamda Binance kısa süre önce regülatörlerden aldığı uyarılarına yenilerini ekledi.

 

 

Binance’in resmi olarak kayıtlı olduğu Cayman Adaları’nın menkul kıymet regülatörü CIMA, bu konuda uyarı yayınlayan ilk kurum oldu. CIMA, lider kripto para borsasına yönelik soruşturma başlatıldığını ve herhangi bir regülasyon ihlali olup olmadığının araştırılacağını vurguladı.

 

 

CIMA’nın açıklamasından sonra ise Tayland’ın menkul kıymetler ve borsa komisyonu benzer bir açıklamada bulundu. Tayland’ın menkul kıymet regülatörü SEC, bugün yayınladığı açıklamada Binance’e karşı resmen suç duyurusunda bulundu. Binance’in lisans olmadan hizmet vermesine yönelik soruşturma başlatan Tayland’ın finansal denetleyicisi, borsanın kendi İnternet sitesi üzerinden “emirleri eşleştirerek” bunu yaptığını vurguladı.

 

 

Binance’in bunu yaparak Tayland içerisindeki yatırımcılara hizmet verdiğini belirten yetkililer, daha önce Nisan ayında Binance’e uyarıda bulunduklarını da hatırlattı. Binance’in bu konuda yazılı cevap vermesi istenmesine karşın hiçbir cevap vermediği iddia ediliyor.

 

 

Tayland içerisinde sadece lisanslı kripto para borsalarının hizmet verebileceğini belirten yerel yetkililer, yasalara göre buna uymayanlara ceza verileceğini vurgulamakta.

 

 

Binance birkaç gün önce de hem Kanada hem de İngiltere’nin finansal regülatörlerinden uyarı almıştı ancak bu iddiaların da piyasaya yansıtıldığı gibi olmadığı anlaşılmıştı.

 

 

Tüm bunlardan sonra kripto para borsasının kendi coini olan BNB ise son birkaç gündür düşüş yaşıyor ve an itibariyle 283 dolardan işlem görüyor. Binance ile ilgili bu belirsizlik aslında piyasanın genelini de etkilemekte.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı