En Etkili Doğal Gözenek Maskeleri
Haber
28 Nisan 2021 - Çarşamba 15:39
 
En Etkili Doğal Gözenek Maskeleri
Cildinizi ve Gözeneklerinizi Temizleyin! En Etkili Doğal Gözenek Maskeleri!
SAĞLIK Haberi
En Etkili Doğal Gözenek Maskeleri

Gözeneklerimiz, cildimize iyi bakmadığımız takdirde zamanla genişleyebilir ve içi istemeyeceğimiz kadar kirlenebilir. Bu yüzden cilt temizliğine önem verirken gözenekleri de es geçmemek gerekir. Günümüzde gelişen kozmetik ürünler ve cilt bakımı anlayışı sayesinde gözeneklere de pek çok çözüm bulabiliyoruz. Eğer sizler de gözeneklerle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, gözeneklerinizi temizlemenin yollarından bahsedebiliriz.

 

 

Gözenek temizliği cilt temizliğinin bir parçasıdır. Yalnızca yüzeyi değil ayrıca gözenekleri de detaylı şekilde temizlememiz gerekiyor. Gözenek içine dolan kirlerin zamanla cildin parlaklığını alacağı ve kötü bir görünüme neden olacağı bilinmelidir. Çeşitli gözenek temizleme maskeleri ile bu sorunun üstesinden gelebiliriz. Üstelik ister kozmetik ürünler satan mağazalardan alın isterseniz de kendi maskenizi yaratın. Doğal bir çözüm arıyorsanız maskenizi kendi evinizde de yapabilirsiniz. Elbette etkisi daha fazla olacaktır. Sonuç itibariyle doğal ve temiz bir cilt için yapılacakları sıralıyoruz. O halde en faydalı ve etkili gözenek maskelerine bir göz atalım.

 

 

En Etkili Gözenek Maskeleri

 

 

Karbonat Maskesi

 

 

Karbonatın faydalarını cildimiz için kullanacağız. Karbonat maskesinin nasıl yapıldığına geçelim. İki çay kaşığı kadar karbonat kullanacağız. Bu karbonatları bir miktar su ile karıştırınız. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinize sürme vakti geldi. Cildinize güzelce sürün ve etkisini görebilmemiz açısından biraz bekleyin. 3-4 dakikalık beklemenin ardından ise cildinizi su ile durulayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır. Karbonat maskesini kullanmamızın temel sebebi derin temizlik, parlaklık ve ışıltılı bir cilt istememizdendir.

 

 

Yumurta Maskesi

 

 

Yumurta maskesini uygulamadan önce yalnızca ak kısmını kullanacağımızı belirtelim. Yumurtanın akı ile iki çay kaşığı suyu iyice karıştırın. Karışımdan sonra cildinize sürün ve maskenin kurumasını bekleyin. Kuruyan maskeyi bir güzel su ile durulayın. Yumurta akını kullanma sebebimiz yumurtanın içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden kaynaklanıyor. Temizlikle beraber cildin daha da güzelleşmesini ve bakımlı olmasını sağlayan içerikler barındırıyor. Yumurtayı yalnızca tüketmeyin, ayrıca cildiniz için de kullanın.

 

 

Maydanoz Maskesi

 

 

Maydanoz suyundan faydalanacağımız bu maskenin toksin temizleyici özelliği bulunuyor. Cilt temizliğini sonuna kadar hissetmek istiyorsanız bu maskeyi de kullanabilirsiniz. Yapımı ise oldukça basittir. İnce maydanozlardan 4 dal kadar alınız. Bu maydanozları daha önceden ısıttığınız sıcak suda bekletin. Sıcak su soğuk hale gelince bir bezi maydanoz suyuna batırın. Bezi yüzünüze bir güzel sürün. Bu faydalı işlemi yaptıktan sonra biraz bekleyin. Ardından cildinizi durulayın. Gözeneklerinizi temizlemenin yollarından bahsettik. Bu faydalı ve doğal maskeleri uygulamak tamamen size bağı. Düzenli uygulamada cildinizdeki değişimi kendiniz de fark edeceksiniz.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı