Mubariz Mansimov'dan Mehmet Ağar'a Suç Duyurusu
Haber
04 Temmuz 2021 - Pazar 11:12
 
Mubariz Mansimov'dan Mehmet Ağar'a Suç Duyurusu
Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın kendisi hakkında yaptığı "FETÖ" açıklamaları sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Mubariz Mansimov'dan Mehmet Ağar'a Suç Duyurusu

Sedat Peker'in Yalıkavak Marina İddiaları sonrasında Mubariz Mansimov hakkında “Fethullah Gülen’e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen’le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen’e yakınlığı biliniyordu” diye konuşan “Kendisi defalarca oraya gitmiştir herkes bilir, kendisiyle bir kez beraber gittik. Benim gidiş gelişimden devletin bilgisi vardır” diyen Mehmet Ağar hakkında, Mubariz Mansimov avukatı aracılığı ile Adil Yargılanmayı Etkilemeye Teşebbüs ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs suçlarından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu.

 

 

Sözcü Gazetesi İsmail Saymaz'ın haberine göre şikayet dilekçesinde; hakkında FETÖ'ye üye olmak suçundan açılan kamu davası neticesinde bir yıl tutuklu kaldıktan sonra örgüte üye olmadığı mahkemece tespit edilmesine rağmen örgüte yardım etmek suçundan hakkında mahkumiyet kararı verildiğini ancak henüz kararın hukuken kesinleşmediğini belirten Mansimov; Anayasa ile teminat altına alınan masumiyet karinesinin ve hakkında kesin hüküm olmadan herkesin suçsuz kabul edileceğini içeren suçsuzluk karinesinin ihlali nitelikte bu beyanların kendisinin Adil Yargılanma Hakkını ihlal ettiğini iddia ederek Mehmet Ağar hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

 

Son Dakika haberler habertilkisi.com'dan takip edilir.;
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı