BTC İçin Yeni Hareket Başladı
Haber
19 Eylül 2021 - Pazar 22:03
 
BTC İçin Yeni Hareket Başladı
Kripto para sektörünün en ünlü analistlerinden birisi olan ve 432.000 takipçisi bulunan Lark Davis, şu an kripto para yatırımcılarının en çok duymak istediği haberlerden birisini verdi. Analist, yayınladığı en güncel videosunda Bitcoin’in yeni bir boğa sezonuna başlayıp başlamadığı ihtimaline değindi.
Kriptopara Haberleri Haberi
BTC İçin Yeni Hareket Başladı

Analiste göre Bitcoin yeni bir “altın kesişim” sinyali verdi ve bu aslında birçok yatırımcının da bildiği gibi oldukça iyi haber.

 

 

"Resmen oldu. Artık bu resmileşti ve onaylandı. Bitcoin grafiğinde altın kesişim gördük. Bu da tabii ki 50 günlük hareketli ortalamanın, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması olarak biliniyor ve bunu görmek kesinlikle çok iyi.”

 

 

Analist, altın kesişim her görüldüğünde Bitcoin fiyatının yaşadığı hareketi de gözler önüne serdi ve Mayıs 2020’de görülen sinyal sonrası fiyatın 700 yükseldiğini vurguladı. Davis bunun yanı sıra Nisan 2019’de görülen bu sinyal sonrasında BTC’nin 200 yükseldiğini de hatırlattı. Eylül 2015 tarihinde ise bu sinyal hiç durmayan bir boğa sezonuna yol açmış ve BTC 300 dolardan 20.000 dolara kadar çıkmıştı.

 

 

Anist, BTC’nin ilk altın kesişiminin ise Şubat 2012’de olduğunu ve fiyatın 22.000 yükseldiğini vurguladı. Koronavirüs salgınının hızını ve şiddetini arttırması sonrasında bu sinyalin de gelmesinin çok olumlu olduğunu belirten analist kesinlikle önümüzdeki günlerde fiyaıtn hareketleneceğini düşünüyor. Teknik analiz her zaman 100 doğru çıkmasa da şu an hem temel hem teknik bu durumu destekliyor.

 

 

habertilkisi.com
Kaynak: Editör:
Etiketler: BTC, İçin, Yeni, Hareket, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı