Dogecoin sinyaller vermeye başladı
Haber
11 Mayıs 2021 - Salı 18:57
 
Dogecoin sinyaller vermeye başladı
Elde edilen son bilgilere göre büyük miktarlarda Dogecoin bulunduran cüzdanların sahipleri son günlerde Dogecoin almaya devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
Dogecoin sinyaller vermeye başladı

Dogecoin geçtiğimiz hafta 0,74 dolara kadar yükselerek bir yandan kendi rekorunu kırdı bir yandan da bir yıl içinde çok büyük bir kazanç kaydetmiş oldu. Dogecoin’in (DOGE) yükselişi Tesla CEO’su Elon Musk’ın twitter paylaşımlarından ve farklı popüler kişilerin DOGE ile ilgili sosyal medya açıklamalarından kaynaklandı.

 

 

DOGE, Elon Musk’ın Saturday Night Live’da açıklamalar yapacağı sinyallerini vermesi ile 0,74 dolarlık rekorunu kırdı. Ancak Musk’ın açıklamalarının bekleneni vermemesi DOGE dfyatının ciddi bir düzeltme yaşamasına sebep oldu ve fiyat 0,41 dolarlık seviyeye kadar geriledi.

 

 

Bununla birlikte Elon Musk’ın neden Dogecoin’e bu kadar destek verdiği de belirsizliğini koruyor. Musk sadece bir hobi olarak da DOGE’la ilgileniyor olabilir ya da Dogecoin’e gerçekten güveniyor da olabilir. Ancak durum ne olursa olsun Dogecoin’in yaşadığı ralli, kripto para biriminin piyasa değeri sıralamasında 4. sıraya yükselmesini ve Ripple (XRP), Cardano (ADA) gibi dev isimleri geride bırakmasını sağladı.

 

 

İlk 109 Dogecoin adresi DOGE arzının 67’den fazlasını elinde tutuyor ve en büyük Dogecoin adresinin Şubat 2019’da oluşturulan nispeten yeni bir adres olduğu biliniyor. Dolayısıyla büyük Dogecoin sahiplerinin satış yapıp yapmadığı analistlere göre DOGE fiyatı hakkında önemli ipuçları veriyor.

 

Yapılan açıklamalara göre en büyük ilk 14 adres son 30 günde net 4,66 milyar DOGE ekledi ve son yedi gün içinde yalnızca dokuzuncu en büyük adres DOGE sattı. Dolayısıyla Dogecoin balinalarının satış yapmıyor olması ve hatta alım yapıyor olması analistlerin yükseliş beklentilerini arttırmasına sebep oluyor.

 

 

Yine de bu noktada birçok ismin Dogecoin hakkında ciddi uyarılar yaptığını ve kesinlikle risk kontrolü ile ilerlenmesini gerektiğini dile getirdiklerini belirtmek gerekiyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı