Elon Musk Biden İle Dalga Geçti
Haber
21 Eylül 2021 - Salı 13:40
 
Elon Musk Biden İle Dalga Geçti
Bir Twitter kullanıcısı Elon Musk'a, Başkan Biden'ın SpaceX'in Inspiration4 ekibini neden tebrik etmediğini sordu. Musk ise soruya verdiği cevapta Biden ile dalga geçerek "O hala uyuyor" dedi.
DÜNYA Haberi
Elon Musk Biden İle Dalga Geçti

Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in Dünya'nın yörüngesine gönderdiği ilk uzay turistleri üç günlük seyahatten sonra yeryüzüne indi. Şirketin sahibi Musk, Cumartesi günü Dünya'ya güvenli bir şekilde geri inen ilk sivil uçuş için kendisini tebrik etmeyen ABD Başkanı Joe Biden ile dalga geçti.

 

 

Bir Twitter kullanacısı Elon Musk'a, "ABD başkanı, St. Jude için yüz milyonlarca dolar toplanmasını sağlayan 4 yeni Amerikan astronotunu tebrik etmeyi bile reddetti. Nedenine dair teoriniz nedir?"

 

 

2020’deki seçim kampanyası sırasında Donald Trump, Biden’a sıklıkla "Uykucu Joe" şeklinde hitap etmişti. Bunun üstüne Biden'ın İsrail Başbakanı Naftali Bennett ile Beyaz Saray'da düzenlediği basına açık toplantıda uyuyakalması da günlerce konuşulmuştu.

 

 

NASA yöneticisi Bill Nelson, Musk'ın ekibini kutlamış ve "söz konusu görevin alçak Dünya yörüngesinin ticarete açık olduğunu gösterdiğini" belirtmişti.

 

 

SpaceX'in Inspiration4 adını verdiği içinde astronot olmayan roket, 4 özel yolcusuyla dünyanın çevresini 3 günde gezmek üzere Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatılmıştı. Milyarder iş adamı Jared Isaacman'in yanı sıra Hayley Arceneaux (29), Sian Proctor (51) ve Chris Sembroski'nin (42) yer aldığı Dragon kapsülü ABD'nin Florida açıklarına başarı ile iniş yaptı.

 

 

Habertilkisi.com

 

 

Haber taşır
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı