Türkiye’yi De Vuran Kripto Para Dolandırıcılığına Binance Hamlesi!
Haber
04 Kasım 2021 - Perşembe 18:00
 
Türkiye’yi De Vuran Kripto Para Dolandırıcılığına Binance Hamlesi!
Kısa süre içerisinde 45.000 yükseliş ve düşüş yaşayan dolandırıcılık odaklı kripto para projesi Squid Game (SQUID), bu olaydan o kadar kolay kurtulamayacak gibi gözüküyor. Dünyanın ticari hacme göre en büyük kripto para borsası Binance, Binance SMart Chain ağında piyasaya sürülen oyun odaklı SQUID tokeninin arkasındaki isimlere karşı harekete geçti.
Kriptopara Haberleri Haberi
Türkiye’yi De Vuran Kripto Para Dolandırıcılığına Binance Hamlesi!

Planlanan bir rug pull olduğu sonradan anlaşılan proje, aslında birçok şüpheli eyleme sahip olsa da binlerce yatırımcı çekmeyi başardı.

 

 

24 saat içerisinde altı haneli bir yükseliş oranına kavuşan SQUID, tahmin edildiği gibi en az bu kadar hızlı düşüş yaşadı.

 

 

Blockchain analiz şirketi Barrons’un sözcüsü ise konu hakkında yaptığı açıklamada dolandırıcıların fonları kaçırmak için Tornado Cash kullandığını ancak bazılarının izinin sürüldüğünü belirtti.

 

 

Barrons yetkilileri aslında bu dolandırıcılık odaklı projelerin çok yaygın olduğunu ve buldukları kanıtları yetkililer ile paylaştıklarını ifade etti.

 

 

Binance kripto para borsası da kendi incelemesi sonucunda bulduklarını yetkililere teslim edeceğini belirtti.

 

 

SQUID token kısa sürede 45.000 yükselse de bunun sebeplerinden birisi yatırımcıların tokenleri satamaması olmuştu.

 

 

Şimdi ise tokenleri satan ve kısa sürede tokenin değerini 0 dolara kadar indiren dolandırıcıların peşine düşüldü. 2.861 dolardan neredeyse 0 dolara kadar düşen tokenin arkasındaki ekibin milyonlarca dolarlık fon elde ettiği biliniyor ve bu durum Türkiye’yi de etkilemişti.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı