Ünlü Milyarder den Dogecoin'e Yatırım Tavsiyesi
Haber
14 Haziran 2021 - Pazartesi 06:49
 
Ünlü Milyarder den Dogecoin'e Yatırım Tavsiyesi
NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi, televizyoncu ve kripto para yatırımcısı Mark Cuban Dogecoin gibi kripto para birimlerine veya Robinhood, GameStop gibi hisselerine yapılan yatırımların bir anlık heyecanla değil, dikkatli bir şekilde incelenmesiyle gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.
EKONOMİ Haberi
Ünlü Milyarder den Dogecoin'e Yatırım Tavsiyesi

Bizi Telegramdan takip ederek haber ve analizlerden anında haberdar olun!!!Telegram için Tıklayın!

 

 

The Daily Beast röportajında Cuban, Dogecoin gibi meme-kripto paraları veya dijital hisselerin heyecanında kaybolmanın ne kadar kolay olduğundan bahsetti. Bu tür yatırımların kâr sağlayabildiğine dikkat çekerken, “neden yatırım yaptığınızı da bilmelisiniz,” ifadelerini kullandı. Cuban, TikTok’ta veya YouTube’da gördükleri bir video yüzünden, arkadaş tavsiyesi yüzünden yatırım yapanlara bunların “yeterince iyi bir neden olmadığını” söyledi. Yatırımcılara ödevlerini yapmalarını, şirketleri öğrenmelerini ve “aynı fikirde olup olmadıklarını anlamalarını” salık verdi.

 

 

Çiçeği burnunda yatırımcılar için Cuban, kredi kartı faturalarını ödedikten ve “sıkıntılı günler için kullanılacak fonu” ayırdıktan sonra geriye kalan paralarını yatırımda kullanmalarını tavsiye etti. “İşte o zaman yatırım yaparak eğlenebilirsiniz,” ifadelerini kullandı.

 

 

Cuban, çeşitli vergi soruların da cevaplayıp gelir ve net değer arasında bir çizgi olması gerektiğini vurguladı. Milyarder, çalışkan ve sorumlu bir gelir vergisi mükellefi olduğunu söyledi, hisse senetleri veya kripto varlıkları içeren net değer vergilendirilirse, bu varlıklar söndüğünde vergiyi ödemeyi göze alamayacağı için varlıklarını satmak zorunda kalabileceğini vurguladı.

 

 

Cuban ayrıca, kripto para biriminin yazılıma daha fazla dayandığını ve bu tür bir sektörde başarının anahtarının, kullanıcıların “onsuz yaşayamayacağı bir yazılım olması” olduğunu söyledi. Memnun kullanıcıların her zamanki gibi çalışmaya devam etmek için ödemeye istekli olduklarını vurguladı ve bu tarz kripto para birimlerinin temelinin token sahiplerinden doğrulayıcılara ve madencilere, herkesin “ödül aldığı” bir mekanizma olduğunu söyledi.

 

 

Habertilkisi.com / Sadece haber verir
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı