WhatsApp veri ilkelerini kabul etmesek ne olur?
Haber
25 Nisan 2021 - Pazar 14:02
 
WhatsApp veri ilkelerini kabul etmesek ne olur?
TEKNOLOJİ Haberi
WhatsApp veri ilkelerini kabul etmesek ne olur?

WhatsApp, yeni gizlilik politikasını duyurduğunda yanlış anlaşılmalara ve karmaşıklıklara sebep olup birçok kullanıcısını başka uygulamalara kaptırdı. Bu nedenle kendini doğru ifade edebilmek için güncelleme tarihini 8 Şubat’tan, 15 Mayıs’a öteledi. Bu süre içerisinde neden bu gizlilik sözleşmesinin güncellendiğini ve nelerin değiştiğini en doğru şekilde insanlara açıklamayı hedefledi. Yeni güncelleme tarihinin de yaklaşması ile birlikte açıklamalarına rağmen gizlilik politikasını kabul etmek istemeyen kişilerin hesaplarına ne olacağını da açıkladı. Gelelim şimdi eğer gizlilik politikasını kabul etmediğimiz takdirde hesabımıza ne olacağına.

 

 

Hesabınız bir süre pasif halde bekleyecek. Yani gelen mesaj ve aramaları görebilecek ama yanıtlayamayacaksınız. Yani hesabınıza kısıtlama gelecek. 120 gün boyunca hesabınız bu halde kalıp, 120 gün sonunda hala sözleşmeyi kabul etmediyseniz hesabınız silinecek.

 

 

120 gün boyunca sözleşmeyi kabul etme şansınız olacak.

 

 

Sürenin dolmasıyla hesabınız tamamen kapanacak ve dahil olduğunuz gruplar, mesajlar, medya içerikleri hepsi gidecek. Eğer kabul etmeyi düşünmüyorsanız sizin için önemli yazışma ve medya dosyalarının muhakkak yedeğini alın.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı