habertilkisi.com/Son dakika güncel haberler her an sizlerle...
Kim Kimdir?

1986 yılında İzmir’de doğmuştur.54 kg. ağırlığında, 1.68 boyunda kumral saçlı bir oyuncudur. Küçük yaşlardan itibaren dans ile ilgilenmeye başlamıştır. Annesinin adı Gülümser, babasının adı Ömer’dir. İlk olarak küçük reklam filmlerinde karşımıza çıkmıştır .Bir çok dizi de rol almıştır. Özellikle Kaçak Gelinler ve İnadına Aşk dizileriyle sevenlerinin gönlünde taht kurmuştur. Ayrıca Açelya Topaloğlu, Gökhan Türkmen’in ‘Sen İstanbulsun’ adlı klibinde oynamıştır. 2013 yılında mezun olmuştur.

 

 

Açelya Topaloğlu, ‘Tan Sağtürk Dans Okulunda’ modern dans eğitimi almıştır. Anadolu Ateşi dans grubunda yer almıştır. Annesinin teşviki ile Üniversite çağları yaklaştıkça tiyatro bölümüne ağırlık vermiştir. 2008 – 2009 yıllarında MSM Actor Studio’ da bir süre müzikal eğitimi almıştır.

 

 

2009 yılında MSM Konservatuvar Tiyatro Bölümünü kazanarak eğitimine devam etmiştir. Başarılı bir oyuncu olarak İstanbul Gelişim Üniversitesinden ‘ En İyi Kadın Dizi Oyuncusu’ ödülünü almıştır. Rol aldığı diziler; Aşk Yakar, Arka Sokaklar, Gece Sularında İstanbul, Eve Düşen Yıldırım, Kaçak Gelinler, İnadına Aşk’ta rol almıştır.

 

 

Haber Yazılımı